Rohožník s povinným víťazstvom nad Bernolákovom 3:1

Dnešné víťazstvo sa nerodilo ľahko, keď ste ešte 12 minút pred koncom remizovali 1:1.Očakávali ste takýto priebeh zápasu?
,,Dnes bol náročný zápas, vzhľadom aj k vysokým teplotám, nepodarilo sa nám využiť prvé šance a tým sme súperovi dvíhali sebavedomie i keď je pravda, že v prvom polčase náš brankár Adamovič  nemal žiadnu prácu.V druhom polčase sme sa prispôsobili súperovi v pohybe, nefungovali nám hlavy, nerobili sme veci, ktoré sme si povedali cez polčas a mysleli sme, že sa súper porazí sám.Prebral nás až inkasovaný gól a od gólu na 2:1 sme zjednodušili hru, škoda len, že až tak neskoro, lebo súper bol hrateľný na jednoduchšie víťazstvo, hlavne bez gólu v našej sieti.´´

Rohožník inkasoval na jar doma iba 6 gólov, čo je výborné číslo. Čím to podľa vás je?
,,Po prehratom zápase doma s Interom a v Moste nám vyšli určité preskupenia v mužstve a zmenili sme typologicky rozostavenie so zámerom inkasovať celkovo menej gólov.Chlapci začali oveľa dôslednejšie brániť.Základ je pochopenie, že bráni aj útočí celé mužstvo.Teraz nás na záver čakajú náročné zápasy a verím, že potvrdíme našu kvalitu aj v nich.´´

V ďalšom už predposlednom kole súťaže mužstvo cestuje do Rače, ktorá na jar doma ešte neprehrala. Čo očakávate od tohto zápasu?

,,Rača neprehrala sedem zápasov v rade, naposledy bez problémov v Lozorne 5:0, má prepracovaný systém a inkasuje málo gólov. Stretnú sa tabuľkoví susedia, zápas bude mať patričný náboj a my máme v pláne aj po tomto zápase zostať na treťom mieste.Bude to určite taktickejšie ako zápasy so slabšími súpermi a obe mužstvá budú mať snahu hrať kombinačný futbal.Rača si od nás  na jeseň požičala body a chceme si ich vziať späť.´´